ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Objednajte si svadobný denník

Zwicker to pravé miesto pre dokonalú svadbu

Pred 9 rokmi sme vydávali nevestu Danielku, a teraz prednedávnom sme na seba narazili a ona mi dala skvelý tip na krásne miesto pre Vašu svadbu. Rozhodla som sa ju pre Vás trošku vyspovedať :smile:, aby nam o priestore ZWICKER porozprávala viac.

Danielka: ,, Jazdecký areál, v ktorom sa Zwicker nachádza, navrhol a vybudoval môj otec spoločne s mojou mamkou. Pôvodne to mala byť len klubovňa pre jazdcov, ale počas výstavby sme sa do tohto projektu zamiešali aj my s manželom a tak sa to začalo postupne nabaľovať – penzión, reštaurácia, wellness, svadobná hala.. Nachádzame sa pár minút autom od centra Prešova, v podstate v priemyselnej zóne, ale keď vstúpite do areálu, máte pocit, že ste niekde úplne inde, na krásnom vidieku.. "

Ako, komu a kedy skrsla v hlave myšlienka začať fungovať v svadobnom biznise?


Keď sme otvorili našu reštauráciu a penzión Zwicker, v podstate hneď prvý rok sme mali pár dopytov na svadbu. Lenže nemali sme na to prispôsobený priestor. Tak sme v spolupráci s mojimi rodičmi, ktorí vybudovali celý areál a penzión, prispôsobili jazdeckú halu tak, aby sme v nej mohli organizovať väčsie svadby s kapacitou do 140 osôb. Čiže myšlienku nám vnukli samotní hostia a my sme to len spoločne zrealizovali.

Penzión sa nachádza na východnom Slovensku, na okraji Prešova. Máte pocit, že kvalitných priestorov je tu málo?

Určite áno. Dalo by sa na jednej ruke spočítať koľko je tu v Prešove a okolí ozaj kvalitných a štýlových priestorov vhodných na svadbu. A hlavne tie ktoré ponúkajú aj kvalitné služby, chutné svadobné menu, pekné prostredie, prípadne aj miesto na samotný obrad – tých je tu ako šafránu.

Mám pocit, že celý príbeh, ktorý sa viaže s Zwickerom dokáže pritiahnuť mladých hipsterov ale aj klasikov. Je to tak? Čím ste ešte špeciálni? Prečo si majú potenciálni mladomanželia vybrať Zwicker?


Zwicker je náš rodinný podnik, čiže venujeme mu veľa času a dávame si ozaj záležať, aby sa hostia u nás cítili príjemne. Robíme všetko preto, aby si nevesta a ženích, ten ich deň užili naplno. Vždy sa snažíme o individuálny prístup, aby práve tá Ich svadba bola výnimočná a nezabudnuteľná. Snažím sa ich naviesť k tomu, aby si všetko potrebné zariadili v piatok, deň pred svadbou – či už prinesenie nápojov a zákuskov alebo príprava svadobnej výzdoby. A v sobotu, aby si už len užili ich spoločný slávnostný deň spolu s rodinou a priateľmi. Obrovskou výhodou je, že po skončení svadobnej hostiny nemusia svadobčania nič baliť a odnášať. Všetko im pobalíme a zaskladníme my a oni si to vyzdvihnú v priebehu nedele, prípadne až pondelka.

Čo všetko ponúkate a ako veľmi ste prispôsobiteľní potrebám svadobčanov?


Mladomanželom dávame príležitosť stráviť ich celý svadobný deň, prípadne aj víkend na jednom mieste a tak vlastne môžu eliminovať kopec stresu z presúvania sa z miesta na miesto.. U nás je možné zažiť ideálny svadobný scenár - ženích s nevestou a ich najbližšia rodina sa môžu ubytovať už v piatok. V sobotu si zorganizovať všetky svadobné prípravy – líčenie, česanie, fotenie priamo u nás. A mať svadobný obrad na tom istom mieste ako aj svadobnú hostinu je podľa mňa dokonalé. A v Zwickeri sa to všetko dá.

Aké sú svadobné trendy na nastávajúcu sezónu 2020? Dokážu Vás ešte aj dnes nevesty niečím prekvapiť?


Každá nevesta je výnimočná a má úplne iné predstavy o dokonalej svadobnej výzdobe. Mňa veľmi tešia odvážne nevesty, ktoré dovolia dekoratérke/kvetinárke zrealizovať možno aj trochu netradičnú výzdobu. Napríklad vlani mala nevesta na hlavnom svadobnom stole na miesto klasickej štóly prírodný machový koberec. Alebo túto sezónu si nevesta do jesennej kvetinovej výzdoby na stoloch nechala zakomponovať veľa viniča, šípkových konárikov a lístia. Jednoducho nádhera. Je dôležité, ak si nevesty dajú záležať na každom detaile, pretože krásne detaily tvoria dokonalý celok.

Viem, že ste ešte len v začiatkoch, ale možno už máte nejakú úsmevnú príhodu, paradoxnú požiadavku, alebo náročnú tému, ktorú ste museli splniť? 


Vždy sa snažíme naplniť predstavy novomanželov a nájsť spôsob ako vyhovieť ich požiadavkám. Napríklad: Z jazdeckej haly sa len tretina priestoru využíva ako svadobný priestor. Je to oddelené bielou drevenou stenou. Jednej neveste sa táto stena vizuálne nepáčila, chcela ju dať preč, tak sme dali stenu preč.. :smile: a miesto nej sme dali len veľké baly slamy. Vyzeralo to úžasne.

Pre Wedding Avenue pripravila Daniela, Veronika a Danielka (Zwicker)

Zoznam článkov

1 2 3 4 >