ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Objednajte si svadobný denník

Pobočka slovenského svadobného salónu Wedding Avenue prerazila aj v Rakúsku

Majiteľka svadobného salónu Wedding Avenue v Bratislave, Veronika Čermáková, je veľmi húževnatá a šikovná žena. Pred 3 rokmi si otvorila pobočku aj vo Viedni s názvom Wedding Atelier. Za tri roky dokázala vytvoriť salón, ktorý sa umiestnil na popredných miestach v rakúskej súťaži Austrian Wedding Award.

Začiatky boli pomerne náročné. Salón Wedding Avenue je na trhu už 10 rokov, a kým si našiel také to svoje postavenie pretieklo veľa vody. Snažíme sa nevestám nájsť tie vysnívané šaty s vlastným rukopisom. Ja sa ako majiteľka snažím byť pri všetkých skúškach, ktoré v salóne prebiehajú, tak isto mám na starosti celý marketing, PR firmy, vyberanie nových kolekcií, a keďže nám pred tromi rokmi pribudla aj nová pobočka vo Viedni, tak starostlivosť aj o ňu.

Je ťažké preraziť vo svadobnej sfére na Slovensku? 

Myslím si, že áno. Je dôležité mať vlastný rukopis, riadiť sa svojou intuíciou, nekopírovať a mať vlastný štýl. Ak človek robí svoju prácu s láskou, výsledok by si mal dostaviť.

Milla Nova, Lorenzo Rossi, Rosa Clára a Hayley Paige

Pri výbere značiek sa snažím vyberať také, aké žiadny iný salón na Slovensku nemá. Našim cieľom je, aby nevesta so salónu Wedding Avenue bola jedinečná, a aby nestretla nevestu v tých istých šatám vo vedľajšom meste. Vyberáme si značky, ktoré sú u nás špecifické. Nájdete tu napríklad značky ako Milla Nova, Lorenzo Rossi, a tento rok aj novinku Hayley Paige a stálicu Rosa Clára. Snažíme sa pokryť dopyt po rôznych šatách pre všetky nevesty, aby si každá jedna našla u nás to pravé. Už presne viem, čo od nás nevesta očakáva, čo by si u nás v salóne priala. Na druhej strane, málokedy ma už dokáže niečo strhnúť, zaujať, mám pocit, že som videla už naozaj všetko, tak je pre mňa výber nových kolekcií trochu náročnejší. Ale myslím si, že ten môj výber sa tak na 99% zhoduje s vkusom našich nevestičiek, čo sa teším.

Milé nevesty

U nás ponúkame hlavne svadobné šaty, v tom sa cítime dobre. Trošku sme experimentovali a tak nevestám ponúkame aj svadobné doplnky do vlasov. Tie vyberáme presne na mieru k našim šatám, či už to sú s perličkami, štrasmi či ornamentmi. Tento rok sme pridali do nášho portfólia detské šaty pre družičky od 1. roku až po 15. rokov. Sú naozaj krásne, jemné, vhodné na akúkoľvek príležitosť. K tomu sa snažím každý rok pridať nejakú novinku, či už svadobný denník, župany a rifľové bundy. 

2. miesto na Austrian Wedding Award  !

Tento rok sa organizoval 5. ročník súťaže Austrian Wedding Award. Zúčastnili sa tam tí najlepší svadobní dodávatelia z celého Rakúska. My sme sa prihlásili s veľmi malou dušičkou, že vyskúšame, sme nový, malý salón. Avšak bol to úžasný zážitok! Celá súťaž prebieha anonymne, keď sa prihlasujete vyplníte dotazník a pošlete fotky, kde však nemôže byť vidieť vaše logo, aby porota nevedela o koho ide. Porota je zložená z tých najlepších profesionálov z rôznych odvetví a následne vyberie finalistov. Finalistov následne pozve na záverečný gala večer. Tento rok sa zúčastnilo až 350 dodávateľov. Bolo to veľkolepé, krásny priestor a perfektná organizácia. Na mieste sme zistili, kto sa z finalistov dostal do prvej top trojky. My sme sa dozvedeli, že teda postupuje do top trojky, čo bolo úžasné. Následne každú kategóriu uvádzal jeden z porotcov a vyhlasoval ju. Pred vyhlásením sa predstavili video vizitky 3. finalistov a z nich sa vybral prvý, ktorý si išiel prevziať cenu na pódium. Následne vyhlásili, kto vyhral druhé a tretie miesto. My sme skoro odpadli, že sme sa dostali do prvej trojky, bolo to neuveriteľne. Keď sme sa dozvedeli, že sme na druhom mieste, bola to fantázia. Ja som sa potom pýtala aj porotcov, prečo vybrali nás. Veľmi ma potešili tým, že sme síce pomerne malý a nový salón, ale páčilo sa im, akú inakosť sme priniesli na Rakúsky trh. Veľmi ocenili naše značky šiat, ktoré sa v Rakúsku nenachádzajú, lebo ich máme exkluzívne len my. Ocenili taktiež dizajn nášho salónu. Kto videl fotky vie, že sme zaplavení čerešňami a dávame si záležať, aby sa nevesta u nás cítila pekne, príjemne a tak domácky. Ocenili aj naše sociálne siete na ktorých tvrdo pracujeme a snažíme sa ich zapájať s našimi zákazníkmi čo najviac. Dostali sme diplom, nálepky a titul druhý najlepší salón v Rakúsku. Nabudúci rok sa tiež radi prihlásime a zúčastnime. 

Inakosť je naša cesta

Náš úspech pripisujem tomu, že sme práve iní a naše nevesty vidia, že to čo robíme, robíme s láskou. Už len to, že 10 rokov som ja stále majiteľka a snažím sa byť s nevestami pri skúškach. Mám aj zamestnancov za ktorých som veľmi vďačná, ale myslím si, že nevesty cítia ako sme iní, srdečnejší či osobnejší. Nikdy nebolo mojim cieľom mať veľký salón, vždy sme chceli ísť takou tou svojou cestou, skôr vsádzame na kvalitu ako na kvantitu a hlavne originálnosť. Každý salón odráža vkus majiteľa, za nami nevesty chodia a hovoria: „Vy máte úplne iné šaty ako v ostatných salónoch“, možno je to aj tým. Snažíme sa byť nevestám nablízku a počúvame to, čo chcú a prinesieme im to do nášho salónu.

Inšpirácie z ciest

Inšpirácie hľadám v zahraničí, veľa sa pozerám a cestujem. Stále vidím kam sa dá rásť, kde sa zlepšovať. Mám určitú métu, kde by som sa chcela dostať a následne sa na tej pozícii udržať. Takže inšpirácie sú určite cestovanie a zahraničie.  

Článok pripravila Veronika Grožajová z časopisu Svadba 

Zoznam článkov

1 2 3 4 >