ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Objednajte si svadobný denník

Ako zladiť svadobné šaty s výzdobou a dekoráciami

Ako zladiť svadobné šaty s výzdobou a dekoráciami

Veľký deň netreba podceniť. Svadobné šaty sú jednoducho prioritou číslo jedna, pokiaľ je reč o tom, čím začať pri príprave tejto dôležitej životnej udalosti. Mali by nielen pristať neveste a lichotiť jej postave, ale mali by aj korešpondovať s celkovou témou svadby a štýlom. Práve od šiat sa odvíjajú aj ďalšie svadobné dekorácie a svadobné doplnky a častokrát aj miesto obradu a hostiny, kde sa svadba bude konať. Všetko by malo spolu hrať v jednom tóne, aby sa vytvoril jednoliaty celok, ktorý bude pôsobiť sofistikovane, výnimočne a príjemne. Poďte sa s nami pozrieť na rôzne štýly svadobných šiat a dekorácie, ktoré k nim môžete zvoliť!

Boho svadobné šaty a dekorácie

Niektorým nevestám učaruje extravagantnejší boho štýl. Ten je pomerne pompézny, nariasený, charakterizujú ho aj volány a krajky, ktoré sú nadizajnované tak, aby pôsobili skutočne bohémsky. Boho svadobné šaty nesú často aj prívlastok vílovské. Väčšinou nemajú korzet, sú voľne padavé, zdobené krajkami a korálikmi, môžu mať aj etno prvky. Hodia sa takmer na každú postavu. Tu však nezabudnite zladiť všetky svadobné doplnky a svadobné dekorácie, vrátane miesta obradu. Častokrát práve boho nadšenci kladú dôraz na výber miesta, ktoré potrebuje mať tú správnu atmosféru. 

Uvoľnenosť, neformálnosť a splývavosť - taký je boho, inak povedané bohémsky štýl v svadobných šatách, aj dekoráciách. Boho svadobné doplnky sú zväčša inšpirované prirodzenou krásou. Nie je výnimkou, že bývajú ručne vyrobené alebo majú v sebe ukrytú istú tradíciu. Neodmysliteľne k nemu patria prírodné materiály a farby. Tie sa môžu vyskytnúť na textíliách, ako sú obrusy na stoloch, poťahy na vankúšoch, či vintage koberce, ktoré skvelo dotvoria celkovú atmosféru. Typické pre svadbu v boho štýle sú aj pohodlné oddychové zóny, ktoré tvoria boho vankúše, lampáše či iné svetielka.

Moderné a minimalistické svadobné šaty a dekorácie

Ak uprednostňujete jednoduchosť a čisté línie, sú tu pre vás moderné a minimalistické svadobné šaty. K nim sa dokonale hodia jednoduché svadobné doplnky, ktoré idú v súlade nielen so šatami, ale aj celkovou atmosférou. Často po tomto type šiat siahnu nevesty, ktoré preferujú menšie svadby. Moderný štýl šiat často kopíruje praktickú a nositeľnú módu. Nevesta k nim môže zvoliť nápadnejší make-up alebo účes či doplnky, čo bude pôsobiť v protiklade k jednoduchosti šiat. Módni návrhári mysleli aj na moderné a praktické nevesty. Aj preto navrhli biele nohavicové svadobné kostýmy a minišaty.

Svadobné dekorácie odporúčame zvoliť v menšom počte, a teda skôr v duchu menej je viac. Pri tomto type svadby je vhodné znížiť farby a tvary na minimum, čo však uľahčuje celkové zosúladenie so svadobnými šatami nevesty. K tomuto štýlu sa hodia jednoduché doplnky či už na obrúskoch, prestieraní na stoloch alebo aj na svadobnej výzdobe auta. Dekorácie na stôl by mali byť skôr minimalistické, bez nápadných vzorov a krikľavých farieb. Veľmi častou farebnou kombináciou zvykne byť čierna s bielou, ku ktorej sa fantasticky hodia jednoduché príbory v striebornej farbe. Čaro dotvoria aj moderné svetelné reťaze, prípadne jednoduché lampáše. 

Princeznovské svadobné šaty a glam dekorácie

Tie najkrajšie svadobné šaty pre nevestu sú také, v ktorých sa ona sama cíti ako princezná. Popoluška, Zlatovláska aj Snehulienka udávali trend v mnohých ohľadoch. Ak máte zvodné ženské krivky, práve tento typ šiat ich vhodne doplní. Pre ženské typy postáv sú vhodným strihom princeznovské svadobné šaty s áčkovou sukňou, ideálne s ramienkami. Korzetové šaty charakterizuje priliehavý živôtik s ramienkami alebo bez a nariasená sukňa. Aby ste pritiahli pozornosť na horné partie tela, môžete zvoliť šaty s nariaseným dekoltom, či zdobeným korzetom. Výbornou voľbou sú tiež šaty s vyvýšeným pásom.Ak ste sa rozhodli pre romantický štýl pre princezné, určite k nemu dolaďte aj ostatné svadobné dekorácie. K princeznovskému štýlu sa perfektne hodia svadobné doplnky v lesklých zlatých odtieňoch, od príborov, detailoch na tanieroch až po zdobené karafy na víno a krištáľové poháre. Na svadobnom stole v romantickom štýle by nemali chýbať svietniky a iné glam dekoratívne predmety. Čo sa týka farieb, obľúbenými sú ružová, pudrová, béžová aj klasická biela.

Vybrať svadobné šaty si vyžaduje rešpektovať samu seba. Podčiarknuť krásu, zvýrazniť prednosti a potlačiť slabšie stránky. Voľba je na vás a my vám veľmi radi a ochotne pomôžeme. Ak hľadáte dalšie inšpirácie pre vašu vysnívanú svadbu, pozrite si článok svadobný plánovač na Westwing, v ktorom môžete nájsť aj Wedding Avenue.

Produkty sú dostupné na WestwingNow

Zoznam článkov

1 2 3 4 >