ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Objednajte si svadobný denník

Marlotka – tvoje svadobné koláče! A BODKA!

Marlotka – tvoje svadobné koláče! A BODKA!


Nádherné koláčiky s nadpozemskou chuťou! Nie, nenájdete také už takmer na každom rohu! Ani v každej lepšej cukrárni! Za tými najlepšími stále stojí vášeň, geniálne chuťové bunky a poctivé remeslo! Rozkošná koláčikovňa sa nachádza v Pezinku a hovoria si Marlotka!
Ja som sa stretla so Soničkou, majiteľkou, zakladateľkou, pekárkou, cukrárkou a superženou v jednom. Keď som sa jej opýtala, čo je pre ňu pri výrobe sladkostí (lebo vyrába všetko sladké a ešte sladšie od výmyslu sveta) najdôležitejšie, s úsmevom povedala, že kvalitné suroviny. To preto sú jej koláče z koláčikovne také úžasné! Na zbláznenie!
Netypický názov koláčikovne ma veľmi zaujal. Soňa Chovancovámi hneď vysvetlila, čo to vlastne znamená.
-Marlotka je jedno z asi bilióna mien, ktorými volám môjho psíka. Oficiálne sa síce volá Marley, no počúva napríklad aj na Mrkvička, Kvetináč, Backo Lacko, alebo práve Marlotka. Na začiatku, keď sme ešte nemali našu výrobňu, vymýšľali sme recepty u mňa v kuchyni za intenzívneho dohľadu Marleyho. Keď nás potom oslovili, aby sme na jednom festivale jedla predstavili  toho času "novinku", makaróny, potrebovali sme názov, pod ktorým by sme vystupovali. Marlotka bola jednoznačná voľba.
Koláčik a torty z pezinskej Marlotky sú naozaj neopísateľné. -Na čom si  u nás dávame od prvej chvíle najviac záležať je chuť. Začína sa to pri výbere a nachádzaní tých najkvalitnejších surovín. Mnohé z nich nachádzame u maličkých poctivých lokálnych výrobcov, no neváhame ísť pre kvalitu aj za hranice.  Veľa cestujeme, aby sme ochutnávali, objavovali, porovnávali, no najme sa učili. Sledujeme najnovšie trendy v cukrárskom svete, ktoré potom vnášame do našich koláčikov, - hovorí Sonička.
A existuje koláč "do koča aj do voza"?  Na dedinu aj do mesta? Do chateau aj do boho-stodoly? Zo Soničkinho uhla pohľadu neexistuje koláčik, ktorý by nevedeli pripraviť do voza či do koča.- Podľa mňa dobre vychuteným a s citom vyzdobeným "punčákom", ktorý je dnes asi neodmysliteľnou súčasťou každej slovenskej svadby, by ani anglická kráľovná nepohrdla. Všetko je to otázka fantázie. Naše koláčiky vždy ladíme do prostredia, kde sa svadba odohráva. Vždy zisťujeme, aká je svadobná téma, akí sú nevesta so ženíchom a snažíme sa, aby sa každý z našich koláčikov stal súčasťou výzdoby a atmosféry tej - ktorej svadby.
A aké sú aktuálne trendy na svadobnú sezónu 2019? Aké sú požiadavky neviest? Existujú vôbec koláčové trendy? Marlotkytvrdia, že - ak chcete aby Vaša svadobná torta bola skutočne trendy, určite si zvoľte tortu s atypickými, či vyložene asymetrickými tvarmi. Zvýrazňuje sa geometrickosť a ostré hrany. Farebne prevažujú tmavšie tóny a celkovým vzhľadom sa torty snažia napodobňovať prírodné materiály ako sú kameň alebo kov. Obzvlášť chic je mramor, prípadne terakota. No nešliapnete vedľa ani s polonahými, jednoposchodovými, prípadne písmenovými tortami, ktoré sú stále veľmi populárne.
Obuvník chodí bosý a krajčír holý. Tak sa hovorí... Ale cukrári a cukrárky majú sladkosti radi! Aspoň tí marlotkovskí ???? -Mojím osobným favoritom je už roky cheesecake. Je krémový, svieži a najmä je výborným nositeľom chutí. Umožňuje nám experimentovať a vytvárať nespočetné množstvo kombinácií. Ja zbožňujem náš pistáciovo-jahodový, prípadne čučoriedkovo-mandľový, - dodáva na záver Sonička.
My dodávame asi toľko, že berte proste tieto koláče na svadbu! Marlotkynám priniesli ochutnať a ja a Veronika sme nevedeli, či tú krásu jesť alebo sa len pozerať. Marlotskovské koláčiky sú dekadentné a oplatí sa kvôli nim porušiť aj tú najprísnejšiu diétu! A na candybare budú vyzerať famózne! Ak si to popri maškrtných hosťoch vôbec stihnete všimnúť.
Daniela a Veronika z Wedding Avenue dávajú 10 Michelinov z 10!
 
Foto by: Patrik Gubiš

Zoznam článkov

1 2 3 4 >